Paracheirodon simulans

Neon Zielony

Neon Zielony - Paracheirodon Simulans

Występowanie

Występuje na terenie rzeki Negro oraz Orinoko. Zasiedla wyłącznie wolno płynące tzw. Czarne wody: Kwaśne, czyste, bardzo miękkie i zabarwione na ciemny kolor dzięki rozkładającej się materii roślinnej.

Akwarium

Neony Zielone to ryby ławicowe, które należy hodować w możliwie dużych grupach. Minimalna liczba osobników w grupie to 10 sztuk, w akwarium o długości przynajmniej 80 cm. Dno powinno być piaszczyste, a leżące na dnie liście mogą służyć rybom jako kryjówki, a także stabilizować parametry wody na poziomie wymaganym przez neony zielone. Gatunek nie nadaje się dla początkujących akwarystów, ponieważ ma szczególne wymagania co do jakości wody. Ponadto wszystkie neony zielone pochodzą z odłowu ze środowiska naturalnego, co generuje wiele problemów związanych z adaptacją ryb do warunków akwariowych. Neony zielone są szczególnie wrażliwe na wysoki poziom związków azotowych, a zwłaszcza tych które występują w niedojrzałych akwariach. Są bardzo łagodnie usposobione, jednak nie nadają się do akwariów towarzyskich ze względu na wymagania środowiskowe.

Parametry

  • Temperatura: 21-35 stopni Celsjusza
  • pH: 3-6,5
  • Twardość wody: 0-4

Rozmnażanie

Samce są nieco mniejsze, osiągają długość 2 cm, a samice 2,5 cm. Samice mają bardziej zaokrąglone partie brzuszne. Trudno rozmnożyć je w warunkach akwariowych.

Źródło zdjęć:
Ryby Akwariowe
blog tetra net
cenneo
Fresh N Marine

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.