Modrook Słoneczny

Modrook Słoneczny – Pseudomugil furcatus

Występowanie 🗾
W naturze zasiedla dorzecza rzek Kwagila i Musa w Papui-Nowej Gwinei. Zamieszkują wody wolno płynące, czyste cieki wodne obfitujące w roślinność podwodną.

Parametry 📚
📍Temperatura: 24-28,5
📍 pH: 7-8
📍Twardość wody: 5-12

Akwarium 🐠
Modrooki słoneczne są towarzyskie, należy hodować przynajmniej 6-8 osobników. Ze względu na to że są nieagresywne i bardzo dekoracyjne są świetnym wyborem do akwarium roślinnego, które zresztą dokładnie odwzorowuje naturalne warunki ich życia. Idealnym pokarmem dla modrooków słonecznych jest zooplankton, larwy solowca i mrożone larwy owadów wodnych. Są bardzo odporne na niekorzystne warunki środowiska, zatem można je polecić początkującym akwarystom.

Rozmnażanie 🐟
Samce są większe od samic i znacznie bardziej kolorowe. Osiągają długość 6 cm. Samice 5 cm. Szczególnie atrakcyjnie prezentują się wydłużone płetwy samców. Rozmnażanie jest bardzo łatwe. Będące w dobrej kondycji tarlaki codziennie odbywają gody. Aby otrzymać potomstwo należy jednak przeprowadzić inkubacje w oddzielnym zbiorniku, gdyż modrooki słoneczne zjadają wylęg. Ikra jest przyklejona do roślin, z którymi można je ze zbiornika ogólnego wyjąć i przenieść do akwarium inkubacyjnego.Źródło zdjęć:Ryby Akwariowe.euAkwarium iNFOimgED

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.