Miedzik Obrzeżony

Miedzik Obrzeżony

Miedzik Obrzeżony - Hasemania Nana

Występowanie

Miedzik Obrzeżony jest to ryba z rodziny kąsaczowatych która w naturze zasiedla dorzecze rzeki San Francisco w Brazylii. Zajmuje strumyki i rzeczki, spotykana jest zarówno w białych jak i czarnych wodach.

Akwarium

Miedziki bardzo często bywają agresywne jeżeli hoduje się je pojedynczo lub parami. Wynika to z faktu że w warunkach naturalnych przebywają zawsze w ławicach, zatem i w akwarium powinny być trzymane w licznym towarzystwie o minimalnej liczebności 8-10 sztuk. Akwarium dla takiej grupy powinno mieć przynajmniej 60 cm długości. Miedziki dobrze prezentują się w akwariach roślinnych, ale w aranżacji typowej dla tak zwanych czarnych wód z piaszczystym dnem, korzeniami oraz gałęziami wyglądają równie wspaniale. Akceptują każdy rodzaj pokarmu, ale należy starać się ubogacać ich dietę zwłaszcza o pożywnie pochodzenia naturalnego.

Parametry

  • Temperatura: 23-28 stopni Celsjusza
  • pH: 6-8
  • Twardość wody: 5-20 n

Rozmnażanie

Samce niewiele różnią się od samic (samce są bardziej miedziane, a samiczki szarawe). Obie płcie dostają do 5 cm długości. Samiczki są nieco grubsze i zaokrąglone w partiach brzusznych. Rozmnażanie miedzika należy przeprowadzać w oddzielnym akwarium tarliskowym w którym ikra jest zabezpieczona przed zjedzeniem przez osobniki dorosłe..

Źródło zdjęć:
Ryby Akwariowe
blog tetra net
zoologiczny.expert
podwodne królestwo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.