Kirysek Sterby

Kirysek Sterby – Corydoras Sterbai

Występowanie 🗾
W naturze występuje na terenie Brazylii oraz Boliwii. Zasiedla wody leniwe płynące lub stojące takie jak rozlewiska, strumienie czy zalane w czasie pory deszczowej lasy.

Parametry 📚
📍Temperatura: 24-28
📍 pH: 6-7,6
📍Twardość wody: 1-15

Akwarium 🐠
Kiryski Sterby są bardzo atrakcyjnie ubarwione. Podobnie jak inne gatunki z tej rodziny są bardzo łagodnie usposobione i nieagresywne, co powoduje że stanowią doskonałe uzupełnienie akwarium towarzyskiego. Ryby te należy trzymać w grupie przynajmniej sześciu osobników, a minimalna długość akwarium powinna wynosić przynajmniej 100 cm. Najchętniej pobierają pokarmy naturalne, ale mogą przyjmować również pokarmy suche. Wystrój zbiornika nie ma dla nich znaczenia, jednak ważne jest piaszczyste dno oraz choćby kilka potencjalnych kryjówek.

Rozmnażanie 🐟
Dymorfizm płciowy objawia się większymi rozmiarami samic – długość 7 cm, w porównaniu z samcami – długość 6m. Samice są szersze i okrąglejsze w partiach brzusznych. Rozróżnienie płci najlepiej przeprowadzić patrząc na ryby z góry. Tarło przebiega w sposób typowy dla kiryskowatych. Kiryski Sterby nie są nadzwyczajnie płodne i składają niewielkie ilości ikry.Źródło zdjęć:AquaholicsFish Care

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.