CALOGLOSSA CF.BECCARII

Caloglossa cf.beccarii

Caloglossa cf.beccarii

Opis rośliny

Występuje na wszystkich cieplejszych obszarach ziemi. Znaleziona w Indiach, Australii, Nowej Zelandii, Indonezji, Tajlandii, Birmie, na wyspach Salomona, w Gwatemali, Meksyku, Stanach Zjednoczonych. 

Jest to krasnorost ale mało ekspansywny. W akwarium w zależności od mocy oświetlenia przybiera kolor od rdzawo-pomarańczowego, poprzez bordowy aż do brązowego. Przywiązana do korzeni lub kamieni kształtem przypomina znane wątrobowce, ale także daje kontrast dla mchów i innych zielonych roślin. Należy uważać aby jej plecha nie wrosła w inne rośliny, gdyż wtedy ciężko ja usunąć.

Przycinanie i sadzenie

Rośnie praktycznie w każdych warunkach, odczyn oraz twardość wody nie maja większego znaczenia. Szybkość wzrostu jest średnia. Nie jest trudna w uprawie, rośnie z powodzeniem w akwariach ze słabym oświetleniem jak i w akwariach z mocnym i bardzo mocnym światłem. Im więcej światła oraz dodatek nawozów tym wzrost jest szybszy. Temperatura wody najlepiej powyżej 22°С Jak wszystkie krasnorosty roślina jest wrażliwa na węgiel w płynie.

Źródła zdjęć:
Facebook: @Z-Aquatics

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.