Bystrzyk Barwny

Bystrzyk Barwny – Hyphessobrycon eques

Występowanie 🗾
W naturze występuje na dorzeczu Amazonki, Paragwaj oraz Guapore. Zasiedla głównie wody stojące takie jak niewielkie jeziora, stawy, rozlewiska i starorzecza.

Parametry 📚
– Temperatura: 20-28
– pH: 5-7,5
– Twardość wody: 10-25

Akwarium 🐠
Bystrzyki barwne w warunkach naturalnych formują bardzo liczne ławice, dlatego też i w akwarium powinno się trzymać grupę tych ryb. Zbiornik nie powinien być krótszy niż 80cm. Zwykle są spokojne, jednak niekiedy mogą podgryzać płetwy innych ryb. Aby zapobiec agresji należy trzymać większą liczbę osobników oraz zapewniać im odpowiednio dużo przestrzeni. Akceptują każdy rodzaj pokarmu, a najlepiej pokarmy pochodzenia naturalnego z niewielkim dodatkiem pokarmów suchych. W naturze są wszystkożerne, zjadają bezkręgowce wodne, zooplankton, owady, glony nitkowate oraz owoce.

Rozmnażanie 🐟
Samice osiągają długość 4 cm i są znacznie grubsze od samców którzy osiągają 3 cm długości, które z kolei są bardziej kolorowe. Osobniki dorosłe należy umieścić w specjalnym akwarium tarliskowym, w którym należy uprzednio zabezpieczyć dno rusztem ikrowym. Dzięki niemu tarlaki nie zjedzą złożonej ikry. Tarło zwykle odbywa się w godzinach porannych. Ikra jest wrażliwa na światło. Jeżeli podoba ci się ta seria zostaw

Źródło zdjęć: Ryby Akwariowe Flickr INPN akwarium INFO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.