Bystrzyk Amandy

Bystrzyk Amandy – Hyphessobrycon Amandae

Występowanie 🗾
Występuje na terenie dorzecza rzeki Araguai. Zasiedla tak zwane czarne wody, raczej stojące niż płynące, takie jak niewielkie leśne jeziorka, stawy, starorzecza.

Parametry 📚
📍 Temperatura: 20-28 stopni Celsjusza
📍 pH: 5-7
📍 Twardość wody: 1-15

Akwarium 🐠
Bystrzyki Amandy są to ryby ławicowe, dlatego też należy hodować przynajmniej 10 osobników, w akwarium o minimalnej długości 60 cm. Są to delikatne, nieśmiałe ryby, raczej nie konkurują o pokarm z innymi osobnikami, dlatego też nie należy ich łączyć ze zbyt agresywnymi gatunkami. Bystrzyki amandy są idealnym wyborem do akwarium typowo roślinnego, w którym można w pełni podziwiać ich kolory. Najchętniej zjadają pokarmy pochodzenia naturalnego, najlepiej mrożony zooplankton lub inne niewielkie organizmy.

Rozmnażanie 🐟
Samce są bardziej kolorowe i smuklejsze niż samiczki. Dorastają do podobnych rozmiarów 2 cm długości. Tarło przeprowadza się w oddzielnym zbiorniku, wyposażonym w ruszt ikrowy lub warstwę gęstej roślinności na dnie. Zabezpiecza to ikrę przed zjedzeniem przez osobniki dorosłe. Gatunek nie jest nadzwyczajnie płodny, samica składa kilkadziesiąt drobnych jaj.

Źródło zdjęć:Rośliny akwarioweAquainfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.