BUCEPHALANDRA GODZILLA

Bucephalandra Godzilla

Bucephalandra Godzilla

Opis rośliny

Wyjątkowa roślina, jedna z nowości akwarystycznych. Bucephalandry to niezmiernie atrakcyjne, ale bardzo wolno rosnące rośliny popularne wśród wielu akwarystów. Posiadają sztywne kłącze, z którego wyrastają sztywne, mocne liście i mocne korzenie. Kwitną w wodzie i poza nią. Rozmnażanie następuje przez podział kłącza. Jej pielęgnacja przypomina zabiegi, które przeprowadzamy w przypadku roślin z rodzaju Anubias. Roślina rośnie wolno i preferuje słabsze oświetlenie – może być zacieniania przez inne (wyższe) rośliny w akwarium. Może stworzyć gęstą grupę nawet bez regularnego przycinania – co jest konieczne w przypadku innych roślin akwariowych. Zielone liście osiągają długość 5cm. Ich cechą charakterystyczną jest pofalowany brzeg blaszki liściowej.

Występują tylko i wyłącznie na Borneo. Rosną w tropikalnych strumieniach i ich otoczeniu. Występują zarówno w wodzie, jak i w jej bezpośrednim otoczeniu obrastając korzenie i kamienie.

Bucephalandra Godzilla

Przycinanie i sadzenie

Roślinę sadzimy podobnie jak anubiasy – na korzeniach, kamieniach itd. Po rozrośnięciu możemy zaszczepić na korzeniach i kamieniach za pomocą żyłki lub nici zaszczepianej dla roślin.
Kłącza rośliny nie wolno zakopywać w podłożu, musi być umieszczone nad jego powierzchnią. Starsze liście usuwamy ostrymi nożyczkami o zakrzywionym ostrzu tuż przy podstawie.Roślina nie wymaga regularnej przycinki do uformowania gęstej grupy.

  • Tempo wzrostu: Wolne
  • Trudność uprawy: Średnia
  • Wysokość: 5-10 cm
  • Wymagania świetlne: słabe
  • Temperatura: 22-28
Bucephalandra Godzilla

Źródła zdjęć:
Akwariumdomowe.pl

Roslinyakwariowe.pl
Akwarium.net.pl
allegro
Carousell

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.