Bocja Pręgowana

Bocja Pręgowana – Botia Striata

Występowanie 
Występuje na terenie Ghaty zachodniej oraz stan Maharasztra w Indiach. Zasiedla wody szybko płynące takie jak rzeki i strumienie górskie. Gatunek zagrożony wyginięciem.

Parametry 
✅ Temperatura: 21-26
✅ pH: 6-7,5
✅ Twardość wody: 1-12

Akwarium 
Bocje pręgowane powinny być trzymane w grupie przynajmniej 6-8 osobników, w akwarium o długości przynajmniej 120 cm. Wystrój nie ma większego znaczenia, o ile ryby mają zapewnione liczne kryjówki. W przypadku tego gatunku jest możliwe zastosowanie żwiru jako podłoża, jednak cząsteczki nie mogą mieć ostrych krawędzi. Wskazana jest wydajna filtracja, gdyż bocje pręgowane w warunkach naturalnych żyją w wodach czystych i dobrze natlenionych. Mogą mieszkać w akwarium towarzyskim, jednak zdarza się że podgryzają długie płetwy współmieszkańców. Powinny dostawać zróżnicowane pożywienie, bazujące na bezkręgowcach z dodatkiem pokarmu roślinnego. Akceptują także pokarmy suche.

Rozmnażanie 
Samice osiągają 9 cm i mają szerszą brzuszną część ciała w porównaniu z samcami które osiągają długość 8 cm. Nie ma danych na temat rozmnożenia tego gatunku w warunkach akwariowych.Źródło zdjęć:RybyakwarioweMagazyn Akwariumpintrest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.